Vegetariánství prodlužuje život

 

V posledních letech bylo napsáno nepřeberné množství článků a provedeno mnoho studií ohledně vegetariánství. Spousta z nich dokázala, že vegetariánství patří mezi nejzdravější způsob stravování vůbec.

 

Kvalitní zdravá strava

 Správný vegetarián pečuje o svůj jídelníček a ví, že je pro tělo důležité mít všechny živiny, aby správně fungovalo. Není to jenom o tom, že nejíme maso. Je to i o tom, že člověk ví, jakými potravinami maso nahradit a jak mít pestrý jídelníček.

Vegetarián konzumuje především čerstvou stravu. Velký podíl v jídelníčku má ovoce. To obsahuje důležité vitamíny, jako je například vitamín C, který je důležitý pro zdravý vývoj organismu a pro vstřebávání železa z potravy. Vegetariáni si z ovoce často dělají různé saláty, koktejly nebo smoothies, což je výborné ráno pro start organismu. Samozřejmě nesmíme opomenout zeleninu, které je ve vegetariánském jídelníčku opravdu velké množství. Do naší země je dováženo hodně druhů a nakonec si většinu můžeme vypěstovat sami doma. U zeleniny existuje jednoduchá pomůcka, abychom jedli ve vyváženém poměru. Je totiž dobré sledovat barvy zeleniny. Čím více barev, tím lepší vliv na naše zdraví.

Navíc je v jídelníčku zařazeno velké množství luštěnin, oříšků a také mléčných výrobků. Strava je tedy opravdu zdravá a pestrá.

 

Omlazení organismu

Po letech špatného stravování jste se rozhodli, že nastoupíte cestu zdravého životního stylu? Tak to jste na správné adrese. Zelenina a ovoce mají totiž skvělé detoxikační účinky na náš organismus. Podporují obnovu tkání a buněk a podporují také omlazení pleti. Jen si zkuste zařadit do svého stravovacího plánu více ovoce a zeleniny a zanedlouho sami uvidíte, jak se Vám zlepšila pleť, jak dobře se cítíte a hlavně budete nabiti energií. Nebudete tedy cítit únavu, zlepší se Vám tím pádem i spánek a celkově budete i psychicky více v pohodě.

Velkou výhodou je pročištění střev. Když totiž člověk jí maso, střeva jsou více zanesena, špatně pracují a může to vést k větším problémům. Maso se totiž déle tráví a ve střevě vlastně hnije. Tím, že vyřadíme ze svého jídelníčku maso a přidáme zeleninu, tedy střeva vyčistíme a hlavně je to dobrá prevence proti rakovině tlustého střeva, kterou bohužel trpí stále větší množství lidí, právě kvůli špatnému stravování.

 

Redukce tuku

Přechod na vegetariánskou stravu má ještě jednu velkou výhodu. Tím, že se začnete zajímat o svůj jídelníček a jíte v podstatě jenom potraviny, které jsou zdravé pro Vaše tělo, se zbavíte nadbytečného tuku a vody, která je zadržovaná v těle právě kvůli nezdravé stravě. Ženy, které mají problém s celulitidou, na sobě také jistě uvidí změnu, protože jak už bylo zmíněno výše, zelenina a ovoce tělo detoxikují, tedy odvádí špatné látky. Kůže se tedy vypne a bude pružnější. Kromě toho tuku, který jde vidět a na který si můžeme vlastně sáhnout, nám vegetariánský způsob života pomůže ještě s jiným tukem. Jedná se o viscerální tuk, tedy tuk, který se skrývá v okolí našich orgánů. Určité množství je ho potřeba, ale pokud je ho mnoho, utlačuje vnitřní orgány a má na svědomí jejich špatnou funkci. Trávení se tím pádem zpomalí, tělo nepřijímá živiny jak by mělo a z toho pak vyplývá spousta dalších problémů.

 

Samé výhody

Jestli jste si článek přečetli, je jednoduché vyvodit z něj, že vegetariánství je pro náš organismus opravdu dobrou volbou. Člověk tímto způsobem života může omládnout o několik let, cítit se lépe a předejít velkému množství problémů.

Publikováno: 01.06.2015 13:00:30

« Zpět