Letní sezóna už klepe na dveře, a to znamená, že je čas dát se do přípravy nejrůznějších ovocných a zeleninových šťáv všech druhů. Ano, to se jistě snadno řekne, ale dát se do toho je už přeci jen o něčem jiném. To ovšem jen v případě, že Vám doma chybí odšťavňovač.

 

Proč odšťavňovač?

V dnešní době jsou odšťavňovače natolik běžné, že je naleznete v nejedné kuchyni. A lidé dobře vědí, proč si je kupují – ušetří tím totiž spoustu času a vykouzlí přitom něco, co by bez odšťavňovače jen těžko zvládli. Kromě toho, že odšťavňovače umí v dnešní době hotové zázraky (některé z nich zvládnou dokonce i zmrzlinu, což je v tomto období více než výhodné), dokážou Vám díky svému nastavení výkonu připravit šťávu z ovoce i zeleniny, aniž by tyto potraviny připravily o vitamíny a enzymy.

Mezi nejšetrnější patří tzv. šnekové odšťavňovače, které pracují při nízkých otáčkách, aby v ovoci a zelenině udržely všechny tělu prospěšné látky. V letním období je navíc velmi důležitý přísun těchto výživných látek, obzvlášť v podobě šťávy a odšťavňovač je něco, co Vám skutečně ušetří spoustu času a především nervů (určitě to znáte, když se snažíte z ovoce a zeleniny vymačkat šťávu ručně).

A nezapomeňte, že ovocné a zeleninové šťávy pomáhají při hubnutí a jsou téměř samozřejmou součástí každé diety, takže pokud ještě chcete zhubnout do plavek, je nejvyšší čas pořídit si odšťavňovač.

 

Doporučení a ceny

Většina odšťavňovačů na trhu má již dnes velmi přívětivou cenu vzhledem ke svému výkonu, takže nevyhodíte celou měsíční výplatu a zároveň budete mít doma něco, co Vám velice usnadní život.

Pokud se Vám nechce hledat a zjišťovat, které odšťavňovače patří mezi nejkvalitnější, několik Vám jich doporučím. Mezi nejlepší výrobky na trhu patří například Green Star Elite, Angel Juicer 7500 a ze šnekových odšťavňovačů to jsou Omega 8006, nebo Oscar, který Vás nepochybně zaujme svou příznivou cenou a skvělým výkonem.

Publikováno: 01.06.2015 10:43:48

Fotogalerie


« Zpět