Štíhlejší postava díky raw food

Dnes velmi skloňované slovo. Raw food. Co to je? Co to znamená? Budu štíhlejší? Bude to na mne fungovat? Nebude mi nic chybět? Budu mít všechny minerály a vitamíny a a a a….

Ano budu štíhlejší, raw strava funguje velmi dobře. Ale je tam ale. Je potřeba tělo na změnu připravit, aby fungovalo, tak jak má. Ne, že by to jinak nefungovalo, jen by to bylo pomalejší a to někdy, když chceme rychle zhubnout, nepřispívá naší psychice. Je potřeba tělo hezky vyčistit, detoxikovat. Máme na výběr, vždy poslouchejte své tělo. Vzdělávejte se a čtěte. O tom to je, o informacích. Každý z nás je jedinečný a co může fungovat jednomu, nemusí druhému.  Je to o životním stylu, je to o poznání sama sebe. Když to nevyzkoušíte, tak to nebudete vědět. Vy rozhodujete o tom, co je pro Vás dobré nebo ne??

 

Jak být štíhlá s raw

Jestli hledáte člověka, který změní Váš život, podívejte se do zrcadla. Ano,  jste to Vy.

Nejlépe je začít očistou těla. Vynechat vše, co tělu bere energii, unavuje ho. Jsou  to veškeré chemické přísady, konzervanty, průmyslově zpracované potraviny s výjimkou raw zpracování. Protože tělo se čistí nejenom pomocí vnitřních orgánů, ale i kůží, nebudeme používat ani kosmetické přípravky, které obsahují také množství chemických látek a konzervantů. Důležitý je pohyb na čerstvém vzduchu, byť i jen půlhodinová procházka. Tou procházkou nemyslím, že jdeme nakoupit. Potřebujeme být v přírodě, dýchat zhluboka a vědomě. Čím déle si toto můžeme dopřát, tím lépe. Dopřejte si i koupele, kam jste si přidali např. mořskou sůl bez přísad nebo úplně nejlépe jedlou sodu bicarbonu. Hýčkejte se.

 

Co jíst a kdy? Míchat, nemíchat?

Na začátek doporučuji, když to dáte, tak detox na šťávách. Rozdíl, když pijete jenom šťávu oproti ovoci či zelenině vcelku je, že na zpracování šťávy tělo vydá méně energie, než když ho sníte s vlákninou. Pěkně tělo připraví a vyčistí. Vyčištěné tělo lépe přijímá veškeré živiny z nové, živé a čisté stravy. Dopoledne se doporučují ovocné šťávy, ovoce. Odpoledne potom zeleninové saláty, polévky, prostě jídla dle raw food. Receptů najdete na internetu již velké množství. Kdy jíst? Když máte hlad a vlastně i na co máte chuť, množství si nemusíte hlídat. Míchat či nemíchat – doporučuji si  opět najít na internetu či u poradce, který se raw zabývá, kombinace potravin. Nemícháme např. ovoce se zeleninou, některé druhy se nemíchají vůbec s ničím. Není to nic složitého, nebojte. Je to velmi jednoduché, když si osvojíte pár pravidel.

Semínka, ořechy, luštěniny namáčíme nebo necháváme klíčit alespoň den dopředu. Využijeme sílu enzymů, které tímto způsobem probudíme. Velkou pozornost věnujte zeleným potravinám. Jsou to nejlepší, co nám mohla naše planeta dát.

Vynechat pokud možno rafinovaný cukr (působí skrytě - rafinovaně), maso, uzeniny, kravské mléko a výrobky z něj (tvoříme si rostlinná mléka a sýry), lepek (děláme si svoje chleby a sušenky).

Zkuste alespoň na chvíli sílu raw food a nejenom, že se hezky vyčistíte, ale i zhubnete. Potom záleží na Vás, jakou cestu si zvolíte: vitarián, vegan, vegetarián, všežravec nebo raději bez škatulky.  Pohodové hubnutí.

Publikováno: 21.11.2017 11:49:46

« Zpět